• Роман Єжак

Коронавірус: новий виклик для людства?

Пост обновлен 23 мар. 2020 г.

За останній період нашу планету поглинули низка тривожних подій: можлива світова фінансова криза, збройне зіткнення Туреччини та Росії під час безперервної громадянської війни в Сирії, безперервна війна на Сході України з російським агресором, яка триває же 6 років, лісові пожежі в Австралії і, нарешті - початок пандемії вірусу COVID-19 у цілому світі, зокрема в Україні, більш відомого як «коронавірус». Коронавірус став головною темою дня, зараз про нього тільки й говорять - і в ЗМІ, і самі українці. Наші полиці забиті антисептиками, холодильники - продуктами, а на дверях магазинів та ресторанів рясніє таблиця з надписом «КАРАНТИН». Так і нагадує фільм «Зараження», який наразі б’є всі рекорди по кількості переглядів через схожість сюжету фільму з ситуацією у світі.

Що відомо про коронавірус? Як він появився? Яка ситуація склалась у світі та Україні? Як захистись від коронавірусу? Як зміцнити свій імунітет, поки немає вакцини?

Яке відношення має POWERFUL PROGRESS до даної ситуації? Спробуємо розібратись.


Оскільки наша компанія вже 5 років поспіль працює в сфері спортивних та дієтичних добавок і продукти якої мають пряме відношення до здоров’я та збалансованого харчування не тільки спортсмена, а й звичайної людини. А як відомо, збалансоване харчування згодом в подальшому впливає на імунітет людини. Так, вже всі про це говорять, і мабуть Ви все давно знаєте, що відбувається. Але - ми не могли стояти осторонь і вирішили дати власну оцінку ситуації, додати кілька рекомендацій як вберегтись від коронавірусу і разом з дієтологами підготували рекомендації як підготувати свій організм зараз та в подальшому до нових подібних «вірусних загроз» в плані збалансованого харчування, щоб зміцнити свій імунітет.

Що відомо про коронавірус СOVID-19?

Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо. Проте на сьогодні вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Вірус також передається через поверхні, яких торкались інфіковані, особливо «живучий» він на металічних поверхнях - там він може «проіснувати» до кількох годин. Проте звичайні дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Проте є випадки, коли люди молодшого віку також інфікувались і призводило до летальних випадків. Тому не варто легковажити!


Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, висока температура, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2-ох до 28 днів.

Спалах СOVID-19 - випадковість чи спланована атака?

Є дві основні теорії, згідно яких стався спалах коронавірусу. Перша з них - природнє походження. Оскільки джерелом попередніх коронавірусних інфекцій були тварини, то вчені припускають, що й цього разу інфекція пройшла той самий шлях. Цю версію підтверджує те, що перші випадки захворюваності в китайському Ухані пов’язуються з місцевим ринком морепродуктів, де окрім морських тварин продавали курей, кролів та змій з кажанами.


Друга версія - штучне походження. Вчені розшифрували геном коронавірусу, але досі не знають, звідки він узявся. Тому після початку пандемії коронавірусу багато відомих ЗМІ згадали таку річ, як біологічна зброя. У січні 2020 року, BBC оприлюднила допис з дезінформацією про коронавірус, посилаючись на дві статті від 24 січня у The Washington Times, в яких стверджується, що вірус був частиною китайської програми біологічної зброї, котру засновано на базі Інституту вірусології Уханя (WIV). Цікаво те, що в середині лютого 2020-ого самі китайські біологи зробили сміливу заяву: вірус міг "утекти" з лабораторії Уханя. У лютому 2020-ого сенатор США Том Коттон, а також професор права Френсіс Бойл припустили, що вірус, можливо, був китайською біологічною зброєю, хоча, на думку багатьох медичних експертів, для цього немає жодних доказів.


Радіомовник Rush Limbaugh заявив, ніби вірус, ймовірно, є «лабораторним експериментом ChiCom», і що китайці використовували вірус як зброю, котра поширює медіа-істерію навколо нього, аби нашкодити Дональду Трампу. Проте наразі всі ці версії спростовують. Чи є коронавірус зброєю, чи сама природа його створила? На нашу думку, дві версії мають право на існування, хоча більш ймовірно, що цей вірус має природнє походження. Але тільки час та нові дослідження відкриють правду - якщо звісно її захочуть відкрити.

Що відбувається у світі та Україні?

Світ охопила паніка. Не така, звісно, як у фільмах про епідемії та кінець світу. Проте на тлі можливої фінансової кризи поява в новинах щодня нових даних про кількість інфікованих та летальних випадків спонукає людей масово скупляти продукти, медикаменти та інші товари першої необхідності. Уряди країн один за одним вводять обмеження щодо внутрішнього пересування громадян, закривають кордони і вводять жосткий режим карантину по цілих містах та регіонах, а подекуди - надзвичайний стан. Різко виріс попит на засоби захисту (маски, респіратори, антисептики) та на медичне обладнання, особливо на апарати штучної вентиляції легень. Відповідно, на ринку виникла гостра нестача цих медичних засобів та обладнання, що спровокувало ще більшу паніку серед населення. Паніку також підсилює поява в мережі Інтернет нових відеокадрів з переповнених лікарень в Італії в Бергамо, колони військових вантажівок, які стягують національну гвардію до міст для забезпечення посиленого режиму карантину.


В Україні ситуація схожа і трохи напружена: люди масово скуповують маски, антисептичні засоби, противірусні препарати, де тільки це можливо, а також «запасають» себе продуктами харчування. На тлі епідемії, звісно ж, появились спекулянти, які пропонують людям ці товари та медичні засоби захисту, на які так виріс попит, по космічним цінам та часто сумнівної якості - раніше ж ці самі маски та антисептики зовсім дешево.

Невже так все серйозно?

Наразі кількість нових інфікованих людей у світі на коронавірус ще не так багато, як це колись було з епідемію «іспанки» у 1918 році. Станом на 22 березня 2020-ого - загалом більше 309000 інфікованих, з яких вже майже 95000 виліковані, а летальних випадків більше 13000. Згідно данимВООЗ, за добу у світі 24000 нових заражень, летальних випадків - понад 1000. В Україні - 47 нових випадків зараження, 3 з них летальні. І кількість інфікованих зростає. Масштаб і темпи інфікування вірусом людей та різке погиршення ситуації в окремих країнах змусило лідерів багатьох країн діяти рішуче - закритти авіасполучення між країнами, ввести надзвичайний стан та карантинний режим, переналаштувати цілі лікарні для готовністі прийому хворих на COVID-19. Пандемія вже спричинила скасування масових і міжнародних подій, скорочення торгівлі та падіння економічних показників. У низці країн відбулися заворушення, пов'язані зокрема з поширенням міфів щодо епідемії.

Прогнози поки теж невтішні: у лютому, коли епідемія лише починала набирати обертів за межами Китаю, звучали припущення щодо 60-80% населення планети, яке може заразитись. Зараз науковці кажуть про 40-70%. Нещодавно в Австралійському національному університеті все ж змоделювали розвиток ситуації, передбачивши 7 різних сценаріїв та спираючись на попередні спалахи різних захворювань. Найсприятливіший варіант показав загибель 15 мільйонів осіб, найгірший – понад 68 мільйонів. "Це може статися протягом болісних 6-12 місяців, або може поширитися на більш керовані кілька років", – прогнозує поширення нового вірусу американський професор-епідеміолог Джастін Лесслер. Судячи з темпів поширення вірусу і фактів того, що такі країни, як Франція, Італія, Німеччина, США та інші провідні держави приймають такі рішучі міри, то, на наш погляд, так - ситуація таки справді серйозна і не варто ставитись до карантину як до звичайних канікул.

Але ж не все так погано?

У ЗМІ висвітлили інформацію, що у США вже розпочали тестування експереминтальної вакцини проти коронавірусу, а група науковців з медичного центру Університету ERASMUS, що в Нідерландах, вже знайшли антитіла, що блокують інфекцію. Також відомо, що від COVID-19 вже вилікувалось більше 94000 людей. Тобто, вірус піддається лікуванню і близько 80% людей проходять швидкий курс лікування. Також варто зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нині співпрацює з науковцями по всьому світу над розробкою щонайменше 20 вакцин від нового коронавірусу SARS-CoV-2. Деякі з них уже перебувають на стадії клінічних випробувань, хоч самі готові ліки для вакцинації будуть нескоро.

Перший рубіж: як захистити себе та інших людей від COVID-19?

1. Не панікувати. Тільки холодний розум, критичне мислення, відповідальне відношення до поточної ситуації, а також строге дотримання правил гігієни, вбережуть Вас та здоров'я Ваших рідних, близьких та Ваших клієнтів. 2. Це не кінець світу, як пишуть у ЗМІ. Зберігайте спокій. Адже епідемії вірусів були й раніше і всі вони в основному закінчувались перемогою людства над вірусами та іншими хворобами, тому це явище тимчасове. А рівень світової медицини на сьогоднішній день набагато вищий, аніж раніше. Отже, рано чи пізно, людство обов'язково подолає цього "ворога".

3. Прислухатись до рекомендацій влади. Не потрібно легковажити, а дійсно дотримуватись рекомендацій щодо відвідування місць масових скупчень, а у разі введення надзвичайного стану - строго дотримуватись умов карантину. В цей час Ви можете відпочити, зміцнити своє здоров'я правильним харчуванням та здоровим сном, а також зайнятись саморозвитком.

4. Бути соціально відповідальними. Ці рекомендації Ви вже однозначно знаєте. Та чомусь не всі їх хочуть дотримуватись! Залишайтесь вдома, носіть захисну маску на вулиці, якщо знахидотесь в магазині, громадському транспорті, уникайте скупчень людей, організуйте віддалений режим роботи для себе і своїх співробітників, ретельно мийте руки після того, як повернулись з вулиці, не торкайтесь обличчя руками, в магазині в черзі дотримуйтесь відстані між собою і людиною у близько 2 метри, переплануйте Ваші зустрічі з іншими партнерами на режим -теле та -відеоконференції. По можливості рекомендуємо забезпечити профілактичну дезінфекцію Ваших домівок та авто.

Останній рубіж: як добавки можуть зміцнити твій імунітет?

Одним із основних способів вберегти себе від вірусів, в тому числі таких, як коронавірус - це постійна підтримка імунної системи на високому рівні. Тоді ж як зміцнювати імунітет в час, коли ліків ще немає? МОЗ України рекомендує наступне: “Нормальний сон, фізична активність, раціональне та збалансоване харчування – це ті прості, але дієві речі, якими людина може допомогти власній імунній системі.»


І ми згідні з цим твердженням - адже ті, хто вилікувався від коронавірусу, перемогли хворобу головним чином завдяки своєму імунітету. Яскравий приклад: дружина прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо захворіла на короновірус, а він – ні. Так само перший хворий в Україні чернівчанин заразився, а його дружина – ні. В інтерв’ю Укрінформу доктор медичних наук, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського Алла Мироненко заявила: «Коронавірус Covid-19 вражає не всіх людей поспіль, а вибірково - через те, що імунна система у всіх різна.»


А який же зв’язок між спортивним харчуванням та імунітетом? Хіба ж добавки не розроблені тільки для спортсменів? Ні. За останні роки практика користування спортивними добавками поза межами спортзалу набула високу популярність. Звичайні люди все частіше додають у свій раціон спортивні добавки (протеїнові коктейлі, амінокислоти, вітаміни) для підтримки збалансованого харчування і отримання всіх необхідних мікроелементів, яких так бракує у звичайній їжі. А в час пандемії коронавірусу COVID-19 до людей приходить розуміння того, наскільки важливим є збереження імунітету для стійкості організму до «невидимих ворогів».


Отож, які добавки зміцнять імунітет і як вони працюють?

1. Сироватковий протеїн (білок) - найпопулярніша добавка серед споживачів. Іншими словами - це високоочищений білок з цілим комплексом амінокислот. Майже всі клітини нашого організму містять в собі білок: головний будівельний матеріал організму. Згідно наукової статті, написаної Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, багато білків, що входять до складу крові, беруть участь в захисній відповіді організму як на пошкодження, так і на атаку патогенів. Прикладами першої групи білків служать фібриногени і тромбіни, що беруть участь в згортанні крові, а антитіла (імуноглобуліни), нейтралізують бактерії, віруси або чужорідні білки. Антитіла, що входять до складу імунної системи та відповідають за набутий імунітет, приєднуються до чужорідних для даного організму речовин, антигенів, і таким чином нейтралізують їх, направляючи до місць знищення.


Різке зниження рівня білка в раціоні призводить до підвищення чутливості організму до інфекцій, гальмування синтезу антитіл та антигензалежних імуноглобулінів, що обумовлює так звану супресію (затримку) відповіді на бактеріальні антигени. Короткочасний білковий дефіцит є стресом для організму, що призводить до синтезу адаптогенних гормонів та супроводжується дефіцитом вітамінів і мікроелементів. Довготривалий дефіцит надходження білка в організм призводить до супресії всіх ланок імунної відповіді. Після білкового голодування імунологічні показники та стійкість до інфекцій відновлюються надзвичайно повільно. Таким чином, враховуючи такий вагомий вплив дефіциту білка як найважливішого пластичного, структурного та енергетичного нутрієнта на стан імунної системи, не аналізуючи інші системи, можна зробити висновок про необхідність першочергової корекції дефіциту білка в організмі для нормальної підтримки імунної системи.


2. Амінокислоти як складові білка надзвичайно важливі для імунного статусу організму, як у цілому, так і кожна окремо, особливо важливе надходження незамінних амінокислот, але й інші амінокислоти, які синтезуються в організмі, також мають велике значення. Дефіцит амінокислот спостерігається при зниженому рівні надходження білка з раціоном, при підвищених фізичних навантаженнях, після інфекційних захворювань, при імунодефіцитних станах та в онкологічних хворих. Враховуючи специфічність ролі амінокислот, не-обхідно відмітити те, що із чотирьох антиоксидантних систем організму система глютатіону (глютамін, цистеїн, гліцин) є найважливішою і відіграє ключову роль у захисті імунних клітин та детоксикації організму від вільних радикалів, токсинів, важких металів. Так, при корекції дефіциту двох амінокислот системи глютатіону (глютаміну і цистеїну) підвищується імунна відповідь на бактеріальні антигени.


3. Омега-3, ще відомий як риб’ячий жир - багатий на ненасичені жирні кислоти. Згідно даним ВООЗ, додаткове джерело Омега-3, яке ми отримуємо під час регулярного прийому риб’ячого жиру, сприяє виробленню простагландинів, які, в свою чергу, підвищують імунітет і допомагають організму боротися з інфекціями.


4. Карнітин - це не тільки жироспалювач, а й добавка, яка укріплює імунну систему завдяки стимулюванню появи Т-лімфоцитів. Т-лімфоцити відіграють важливу роль в набутій імунній системі. Вони забезпечують розпізнавання і знищення клітин, які мають чужорідні антигени. Частина Т-лімфоцитів трансформуються Т-клітини пам'яті, що зберігають інформацію про раніше діючі антигени і забезпечують набагато швидшу імунну відповідь вірусам.


5. Глютамін - відмінний помічник у боротьбі з вірусами та інфекціями. Це дуже поширена в організмі амінокислота, і її концентрація значно знижується при хворобах і стресах. Існує безліч досліджень, які доводять ефективність глютаміна. Важливо своєчасно задовольнити потреби організму в цій амінокислоті, адже добавка відразу ж починає пригнічувати токсичний вплив інфекції та підвищує імунітет людини. Глютамін міститься також у великій кількості в сироватковому протеїні.


6. ВСАА. Ряд досліджень показали ефективність BCAA щодо підтримки імунітету, оскільки вони безпосередньо використовуються для синтезу протеїну, глютамина, а також активації клітин імунної системи. Лише деякі дослідження, проведені на спортсменах, показали, що прийом приблизно 6 г/день BCAA дозволяє запобігти падінню рівня глютаміну після тренувань і знижує ризик захворювання інфекціями верхніх дихальних шляхів приблизно на 30%. Більш того, дослідження, проведене вченими Laboratory of Human Nutrition for Athletes, продемонструвало, що при прийомі амінокислот ВСАА до і після тренувань підтримує оптимальну роботу імунної системи.


Зауважте: ми не переконуємо Вас використовувати добавки бренду POWERFUL PROGRESS як обов’язковий елемент Вашого раціону. Вони не є панацеєю чи ліками від вірусу. Але спортивне харчування однозначно допоможе швидше і ефективніше зміцнити імунну систему завдяки своїм властивостям.


Звичайно, вакцинація та дотримання соціальної дистанції під час карантину - це найдієвіші способи вберегти себе від коронавірусу COVID-19. Проте саме правильне збалансоване харчування формує в нашому організмі останню лінію оборони - імунну систему. Не економте на здоров’ї, купуйте тільки якісні та корисні продукти, слідкуйте за своїм раціоном, а все решта зробить Ваш організм.

Заклик від команди POWERFUL PROGRESS: дотримуйтесь умов карантину і рекомендацій уряду та МОЗ України, слідкуйте за своїм сном, харчуванням, відпочинком, гігієною. Також закликаємо підприємців та всіх інших людей активно допомагати нашим новим воїнам - медикам, лікарям та медсестрам, які стоять на передовій у цій новій «невидимій війні».


Що буде потім?

Наразі світ зупинився у тривожній напрузі і тишині. Фінансові ринки переживають глибокий спад через пандемію, а також через низку інших факторів (різке падіння цін на нафту, збройні конфлікти на Близькому Сході), коронавірус бушує як ураган по цілому світу. Проте є чудова поговірка: навіть після найтемнішої ночі настає світанок, а сильний дощ закінчується веселкою. Людство рано чи пізно винайде вакцину, епідемія піде на спад. Зазвичай після таких подій, й світова економіка стає на рейки відновлення. Який ж урок люди мають винести з цього?


Схоже, і самій природі давно потрібен був відпочинок. Вперше над великими містами Італії та Китаю рівень СО2 впав до низького рівня через зниження транспортного потоку та зупинення великих заводів. А у водяних каналах-вулицях Венеції вода вперше стала дійсно чистою та, навіть, заселилась рибками, та навіть лебедями і дельфінами, яких раніше тут не було!

Паніка чи пандемія, світова змова чи випробування, але переоцінка цінностей розпочалась у кожного і у людства в цілому. Справжня турбота про себе та своїх близьких, про здоров’я і безпеку, зараз є зі страху, але згодом має ввійти у звичку і стане турботою про себе і близьких з любові і бажанні жити і жити якісно у всіх сенсах - і духовних, і моральних, і фізичних, і матеріальних й людських.


Вірус зіштовхнув обличчям до обличчя весь світ зі страхом. І це дає унікальну можливість людству об’єднатись у боротьбі зі спільною бідою. Забути про всі конфлікти, сварки, образи. Забути про свій егоїзм та гордість- а просто об’єднатись і стати одне одному другом та союзником. Не битись за місця в автобусі, за продукти, не продавати «липові тести на коронавірус» і неякісні маски по захмарним цінам. Адже пандемія рано чи пізно спаде, всі знімуть свої «маски», вийдуть з домівок і така глобальна біда, як зараз, покаже, хто ким є насправді. І найголовніше - зберігати людяність.


Коронавірус - це новий виклик для людства? Однозначно так.


Автор: Роман Єжак , комерційний директор POWERFUL PROGRESS.

Просмотров: 98Комментариев: 0

ПРОДУКТИ

НАВІГАЦІЯ

ІНФОРМАЦІЯ

VITAMIN С

© 2014-2020.

POWERFUL PROGRESS. INC

ЦЕНТР ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ

+38(097)-281-60-44

+38(063)-215-47-87

+38(066)-570-21-01

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАС

  • YouTube - черный круг
  • Facebook - черный круг
  • Instagram - черный круг